21 października 2011 r. w sali OSP odbyło się  spotkanie autorskie z Andrzejem Grabowskim zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dębem Wielkim.

    

Andrzej Grabowski – autor książek dla dzieci, piosenek, scenariuszy filmów animowanych, telewizyjnych programów dla najmłodszych, twórca i wieloletni redaktor naczelny miesięcznika dla dzieci ”Ciuchcia”. Wraz z Ewą Chotomską założył dziecięcy zespół wokalno-taneczny „Fasolki”. Szerokiemu gronu publiczności znany jest z  programów „Tik- Tak”, Wyprawy profesora Ciekawskiego, Ciuchcia i Budzik.

 myśli  uśmieszek  luzak  hehe  haha 

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych z terenu gminy. Nasz gość nie przyjechał sam – towarzyszyli mu bohaterowie jego programów telewizyjnych m. in. Zając Poziomka, Kulfon, Kot Budzik. Pojawienie się takich nieoczekiwanych gości wzbudziło duże zainteresowanie u dzieci –  każde chciało osobiście przywitać swoich ulubieńców. Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze, dzieci z ciekawością słuchały opowieści autora o jego pracy, kulisach powstawania piosenek, pomysłach na nowe książki.


 

Na koniec chętni mogli zakupić książki autora i otrzymać autograf wraz z dedykacją. Dzieci wychodziły ze spotkania z uśmiechami na twarzach.