Były życzenia i gratulacje, inspirujące przemówienia i konstruktywne rozmowy o przyszłości bibliotek i ich roli we współczesnym świecie – tak wspominamy tegoroczny Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji 17 maja, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim odbyło się uroczyste spotkanie. Bibliotekarze z powiatu mińskiego oraz osoby aktywnie związane z działalnością bibliotek zebrali się, aby celebrować ten wyjątkowy dzień. Gościem specjalnym była Ewa Karwan – Jastrzębska, autorka literatury dla dzieci i młodzieży, scenarzystka, dziennikarka radiowa i telewizyjna. Wszyscy obecni mieli okazję wysłuchać jej wykładu pt. „Malarstwo jako sztuka filmu i literatury na przykładzie Doroty Kobieli. Wpływ Van Gogha na malarstwo ilustracyjne. Prezentacja obrazów do Misji Xibalba”. 

            Dzień Bibliotekarza i Bibliotek to także czas podsumowań
i wyróżnień dla tych, których praca w szczególny sposób przyczyniła się
do rozwoju czytelnictwa i promocji bibliotek. Zarząd Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przyznał nagrody jubileuszowe.

            Zgodnie z tradycją, bibliotekarze złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą pierwszą księgarnię i czytelnię w Mińsku Mazowieckim, prowadzoną przez Zuzannę Małaszczycką, Kornelię Skrodzką, Leokadię Magdalenę Lipską i Marię Donner.

Reklama