W słoneczną niedzielę 4 sierpnia 2019r. na Placu Kilińskiego odbył się piknik „Czytanie na trawie”. Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zaprosiła czytelników i miłośników literatury na „Zielone Wzgórze”, ponieważ bohaterką tegorocznych wakacji w bibliotece jest Ania z powieści Lucy Maud Montgomery.

Były letnie metamorfozy, zabawy dla dzieci, wata cukrowa, tworzenie lampionów, animacje z fundacją EBU. Główną atrakcją pikniku był spektakl plenerowy TUWIM Julek – PARA buch FRAZY w ruch w wykonaniu Teatru Małe Mi.

Najaktywniejsi czytelnicy dostali nagrody i dyplomy. Można było upolować ciekawe pozycje książkowe na bookcrossingu, a także zrelaksować się na leżaku w kąciku prasowym. Swoje stoisko miały także biblioteki powiatu mińskiego, gdzie prezentowano ich ofertę. Na pikniku zjawili się także przedstawiciele Innovative Lab. z projektem matematyka dla najmłodszych oraz Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego ze swoimi publikacjami. Wszyscy uczestnicy mogli skosztować wodę dostarczoną przez PWiK oraz napić się kawy z mińskiego sklepu Kawa Czy Herbata.

Lato w pełni, więc… czytajmy na trawie!

Reklama