Już 28 listopada 2019 roku w Warszawie odbędzie się dwudziesta ósma edycja Targów Książki Historycznej.

Targi Książki Historycznej to impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym, cyklicznym (odbywa się, co roku) i niekomercyjnym (wstęp na targi jest bezpłatny). Towarzyszą jej liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Targi odbywają się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie − Muzeum. Wstęp na Targi i wszystkie imprezy jest całkowicie bezpłatny.

Porozumienie Wydawców Książki Historycznej każdego roku wyróżnia wkład polskich autorów w popularyzację historii oraz docenia wydawców literatury historycznej, przyznając Nagrodę KLIO. Nagroda przyznawana jest przez niezależne Jury w kilku kategoriach:

  • autorskiej – monografia naukowa (indywidualny wkład autora w popularyzację historii);
  • edytorskiej (dla wydawcy za publikację interesujących serii, cykli itp.);
  • varsaviana, (za wkład w popularyzację historii Warszawy).

Nagrody wręczane są podczas dorocznych Targów Książki Historycznej. Prawo zgłaszania propozycji do nagrody mają członkowie Jury, wydawcy, redakcje, instytucje oraz osoby prywatne. Proponowani mogą być jedynie autorzy, edytorzy polscy oraz książki wydane w roku bieżącym oraz poprzedzającym dany rok kalendarzowy (decyduje metryka książki).

Stoiska ekspozycyjne czynne będą dla odwiedzających codziennie od godziny 10.00 do 18.00. Uroczyste otwarcie z udziałem zaproszonych gości odbędzie się 28 listopada o godzinie 12.00.

Szczegółowy program imprezy: http://www.historiaikultura.pl/wp-content/uploads/2019/07/Imprezy-towarzysz%C4%85ce_aktualny.pdf?utm_source=Histmag.org&utm_medium=article-18473

źródło: http://www.historiaikultura.pl/pl/targi-ksiazki-historycznej-edycja-biezaca/

Targi Książki Historycznej 2019

Reklama