W dniu 15 listopada, w dniu 70. urodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Sulejówku, uruchomiony został portal „Sulejówek po sąsiedzku”.

Serwis ten to kolejny krok w działalności Archiwum Społecznego Sulejówka – partnerskiego przedsięwzięcia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulejówku, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Towarzystwa Przyjaciół Sulejówka, które rozpoczęło się w 2016 roku.

Celem Archiwum jest gromadzenie materiałów dotyczących lokalnej historii: ludzi, instytucji i miejsc, ocalenie osobistych historii mieszkańców, zapisanie wspomnień, opisanie pamiątek. Każda historia, każde zdjęcie, każde najdrobniejsze wspomnienie jest dla nas ważne.

Twórcy mają nadzieję, że portal „Sulejówek po sąsiedzku” okaże się przestrzenią nie tylko do odkrywania miasta, ale także do kolejnych spotkań, interakcji i działań dla młodszych i starszych użytkowników, które poszerzą kolekcję Archiwum o nowe historie i materiały, a mapę Sulejówka wzbogacą o kolejne miejsca powiązane z niezwykłymi opowieściami.

Portal „Sulejówek po sąsiedzku” jest realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sulejówku, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Centrum Cyfrowe dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

sulejówek po sąsiedzku
https://mbpsulejowek.pl/pliki/obraz/min/0261b72241dbc2adc869f7f2fcf93a45.jpg

źródło: http://mbpsulejowek.pl/