Poznaj zasady programu dotacyjnego „Dzieci Kapitana Nemo”. Zaplanuj cykl działań upamiętniających niezwykłą historię i zdobądź nawet 15 tys. zł na jego realizację!

Celem programu jest opowiedzenie historii polskich odkrywców i wynalazców! Takich, którzy żyli w XIX lub XX wieku, zasłynęli na świecie i w kraju, ale ich życiorysy nie są znane większości rodaków. Zgłaszane projekty mają zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się biografiami różnych postaci historycznych. Finalnie mają zaś wzmocnić w odbiorcach poczucie tożsamości narodowej, wspólnoty i zakorzenienia w polskiej tradycji, kulturze i historii.

W konkursie mogą wziąć udział:

Wnioskodawcy mogą otrzymać dotację do 15 tys. złotych brutto. Dużym plusem jest to, że nie jest wymagany wkład własny!

Dofinansowanie może być przeznaczone na:

Adresatem działań konkursowych są uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych (wszystkie klasy).

Projekty zgłoszone do konkursu powinny być zrealizowane w terminie od 01.09.2021 r. do 31.12.2021 r. (czas na realizację to min. 30 dni, maks. 4 miesiące).

Firma Good Books zaprasza do współpracy i chętnie podzieli się inspiracjami do projektu oraz po,oże zorganizować lekcje i warsztaty.

Wniosek należy złożyć do 10.05. do końca dnia! Wyniki zostaną ogłoszone 24.06. godz. 18:00.
Złóż wniosek w generatorze na stronie dotacje.fundacjabgk.pl/login.
Nie przewiduje się odwołań.