IMG_20170730_181615

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim zorganizowała czwarty już Piknik Czytelniczy Czytanie na trawie dla mieszkańców Mińska Mazowieckiego i okolic. To cykliczna impreza, która promuje czytelnictwo, miasto Mińsk Mazowiecki, Powiat Miński oraz rodzinne spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Podczas tego wydarzenia na stoisku Mixer Regionalny prezentowana była działalność bibliotek publicznych powiatu mińskiego, regionalne ciekawostki związane z historią i atrakcjami naszego powiatu.

Piknik odbył się 30 lipca 2017 r. w godzinach 14.00–17.00 na Placu Kilińskiego, na którym pojawiły się stanowiska promocyjne, wakacyjne leżaki oraz kocyki dla najmłodszych czytelników. Gościem specjalnym tegorocznego pikniku była Katarzyna Puzyńska, autorka kryminałów psychologicznych oraz powieści z rozbudowanym wątkiem społeczno-obyczajowym. Były warsztaty z Akademią Komputrilo dla dzieci i ich rodziców, animacje detektywistyczne dla fanów przygód Lassego i Mai, zabawy integracyjne z wolontariuszami Fundacji EBU, wręczenie nagród dla najaktywniejszych czytelników, bookcrossing, a także kącik prasowy i stoisko kawą.

Specjalne stoisko Mixer Regionalny prezentował powiat miński jako region rekreacyjny, przyjazny na wakacje, idealny na wędrówki i odpoczynek. To miejsce, gdzie prezentowały się biblioteki publiczne.

Dla każdego uczestnika Pikniku przygotowane były regionalne krzyżówki, wykreślanki i zgadywanki.

Relacja https://minskmaz.com/news/piknik-detektywistyczny-czyli-czytanie-na-trawie

IMG_20170725_082625 IMG_20170725_090543

krzyzowka1 wykreslanka Gminy Mińsk

 Krzyżówka nr 1Krzyżówka nr 2 p

Krzyżówka nr 3 Krzyżówka nr4Powiat miński – ulotka

Zapisz

Reklama